Handel i konsumpcja

Pepco Group otworzyło pierwsze dwa sklepy w Austrii

Pepco Group otworzyło pierwsze dwa sklepy w Austrii, a w kolejnych miesiącach planuje otwarcie kolejnych w tym kraju, podała spółka.
Foto: AdobeStock

"Pepco Group, właściciel szybko rozwijającej się paneuropejskiej wieloformatowej sieci dyskontowych sklepów wielobranżowych, pod markami Pepco, Dealz oraz Poundland poinformował dziś o otwarciu pierwszych dwóch sklepów w Austrii. To trzeci zachodnioeuropejski rynek, na który grupa wkroczyła w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Pierwsze sklepy zostaną otwarte w Center 21 w Wiedniu oraz w Cine Nova w Wiener Neustadt. W kolejnych miesiącach zaplanowano otwarcie kolejnych placówek. Austria to 17-ty kraj, w którym Grupa jest obecna i 15-ty, w którym działa sieć Pepco" - czytamy w komunikacie.

Na rynku Europy Centralnej i Wschodniej Pepco ma ponad 2 300 sklepów.

"Rozpoczęcie działalności w Austrii to kolejny ważny krok w rozwoju Grupy Pepco, która chce być wiodącą dyskontową siecią detaliczną w Europie. Nasze pogłębione badania pokazały, że w Austrii jest miejsce dla nowoczesnych sklepów Pepco, które zaoferują wysokiej jakości produkty w niskich cenach, dla całej rodziny" - powiedział CEO Andy Bond, cytowany w komunikacie.

Grupa ze sklepami marki Poundland i Dealz, jest obecna w 17 krajach europejskich, gdzie posiada łącznie ponad 3 400 sklepów.

Pepco Group prowadzi działalność w dwóch segmentach rynkowych: poprzez Pepco (sieć wielobranżowych sklepów dyskontowych) oraz Poundland/Dealz (sieć sklepów działających w modelu zakupów impulsowych artykułów spożywczych, ogólnego przeznaczenia, sezonowych i artykułów pierwszej potrzeby sprzedawanych w formule cen jednorodnych). Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2021 r.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.