Handel i konsumpcja

KSG Agro: Większe plony zbóż

Notowany na rynku głównym GPW ukraiński agroholding zebrał zboża ozime powyżej średniej z ostatnich lat. Pozwoli to zwiększyć tegoroczny wolumen eksportu. Od początku roku akcje spółki zdrożały o 60 proc., do 4,26 zł.
Foto: materiały prasowe

Spółka zebrała zboża ozime z łącznej powierzchni 9 tys. hektarów. Plony jęczmienia z 1850 hektarów wyniosły 4,7 t/ha, przy średniej 3,4 t/ha w ostatnich pięciu latach. Plony pszenicy ozimej z i 7,1 tys. hektarów wyniosły 4,5 t/ha przy średniej 3,2 t/ha.

– Większe niż w roku ubiegłym zbiory w pełni zaspokajają własne potrzeby agroholdingu, jeśli chodzi o produkcję pasz dla hodowli trzody chlewnej, oraz pozwolą zwiększyć tegoroczny wolumen eksportu – komentuje Dmytro Jemelczenko, dyrektor produkcji w KSG Agro.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.