Handel i konsumpcja

Harmonogram oferty akcji Modern Commerce

Notowana na małej giełdzie spółka Modern Commerce podała szczegóły oferty publicznej, która ma jej pomóc sfinansować zakup firmy prowadzącej sklep internetowy Moliera2.com.

Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce

Foto: materiały prasowe

Oferta rusza 15 lipca. Tego dnia rano firma ma podać maksymalną cenę za akcję po czym ruszy budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych.

Przy czym zgodnie z decyzją akcjonariuszy, ostateczna cena akcji oferowanych mieścić ma się w widełkach od 0,4 zł do 2 zł za akcję. Przy minimalnej cenie wartość oferty wyniesie około 60 mln zł. To właśnie próg, przy którym oferta dojdzie do skutku.

Spółka chce wyemitować do 148,13 mln akcji serii O. Jak zaznacza, oferta skierowana jest wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych lub do inwestorów indywidualnych, którzy obejmą akcje za minimum 100 tys. euro „na inwestora dla każdej osobnej oferty". Nie jest to więc oferta dla drobnych inwestorów indywidualnych.

- Środki z rozpoczynającej się właśnie publicznej emisji akcji przeznaczymy na przejecie właściciela Moliera2.com. Ten rozpoznawalny brand dołączy do ekosystemu kompatybilnych platform z obszaru dóbr luksusowych i marek premium – komentuje cytowany w komunikacie prasowym Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce.

Umowa inwestycyjna zawarta przez spółkę przewiduje, że zapłaci ponad 100 mln zł za 100 proc. udziałów spółki IT Fashion Polska Group & Partners, właściciela marki Moliera2.com. Jeśli pozyska 60 mln zł, obejmie 60 proc. udziałów.

To nie jedyny cel emisji, bo równolegle zostaną przejęte pozostałe udziały należącej do grupy spółki Mamissima z ekskluzywnymi produktami dla dzieci.

Ostateczna liczba oraz cena akcji zostanie ustalona 28 lipca. W dniach 29 lipca – 3 sierpnia będą zawierane umowy objęcia akcji, a 4 sierpnia nastąpi przydział akcji oferowanych. Spółka planuje zapisanie praw do akcji na rachunkach maklerskich na około 11 sierpnia, natomiast pierwszy dzień notowań praw do akcji na NewConnect prawdopodobnie odbędzie się 18 sierpnia.

Nowe akcje stanowić mają blisko 48 proc. wszystkich walorów po podwyższeniu kapitału. Zaangażowanie dotychczasowych znaczących akcjonariuszy zaś spadnie z ponad 70 proc. do poniżej 50 proc. – przewiduje spółka. Zobowiązali się, że nie będą sprzedawać akcji przez 12 miesięcy od oferty.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.