REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Helio: Szykuje się wezwanie

Leszek Wąsowicz, prezes i główny akcjonariusz Helio, zawarł porozumienie z firmą dotyczące nabycia akcji od pozostałych akcjonariuszy. Obie strony porozumienia posiadają wspólnie 77,1 proc. kapitału zakładowego.
Foto: materiały prasowe

Planem Wąsowicza jest zdobycie 90 proc. udziałów i przymusowy wykup pozostałych 10 proc., by następnie spółka opuściła warszawską giełdę. Porozumienie ma obowiązywać do 3 lipca 2020 r. lub do dnia, w którym akcje spółki zostaną wycofane z obrotu.

– Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, by dać szansę akcjonariuszom mniejszościowym na korzystne wyjście z inwestycji w naszą spółkę. Nie chcemy, aby nasi akcjonariusze byli zakładnikami niskiej płynności, stąd nasza propozycja odkupienia akcji – mówi „Parkietowi" prezes Wąsowicz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA