Handel i konsumpcja

Gobarto. Końca choroby ASF nie widać

Ważne: ceny wieprzowiny oraz chiński zakaz importu.
Foto: materiały prasowe

Firma specjalizująca się w przetwórstwie i dystrybucji głównie wieprzowiny w I kw. wykazała znaczny spadek przychodów oraz stratę netto. Zdaniem prezesa Gobarto Marcina Śliwińskiego wyniki są efektem niskich cen żywca wieprzowego.

– W pierwszych dwóch miesiącach tego roku poziom cen żywca wieprzowego był o dwa złote niższy (na kilogramie) niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W marcu 2021 r. ceny przekroczyły pułap 5 zł/kg, ale nadal odbiegały o blisko złotówkę od notowań z marca ub.r. – stwierdził Marcin Śliwiński. – Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie dla wielu producentów uprawa trzody chlewnej przestała być opłacalna, co skutkowało spadkiem pogłowia do rekordowo niskich poziomów – dodał.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.