Handel i konsumpcja

Otmuchów: Czas na odbicie

Producent słodyczy w ubiegłym roku znacząco poprawił przychody oraz zmniejszył stratę netto. Prezes Marek Piątkowski podkreślił, że jest to zasługa m.in. wstrzymania projektów wspierających rozwój oraz optymalizacji procesów.

Marek Piątkowki, prezes ZPC Otmuchów

Foto: materiały prasowe

– W ubiegłym roku oceniliśmy również asortyment oferowanych produktów, realizowane kontrakty. Spojrzeliśmy też na nasze mocne strony, aspekty, w których posiadamy przewagę. Dzięki temu wytyczamy kierunki, w których chcemy się rozwijać – stwierdził Piątkowski. – Z drugiej strony w ZPC Otmuchów intensywnie pracowaliśmy nad optymalizacją procesów. Przeprowadziliśmy zmiany w organizacji, wdrożyliśmy nowe rozwiązania. Te działania mocno wpłynęły na poprawę naszej rentowności – dodał prezes.

Spółka podkreśla, że szczególnie bolesna była pierwsza fala pandemii, która splotła się ze Świętami Wielkanocnymi. Wspomniany okres jest jednym z dwóch ważnych dla sprzedaży firmy. Dotkliwe były również powtarzające się zamknięcia sklepów. – Pomimo wielu przeciwności oraz pandemii mogę powiedzieć, że udało nam się uzyskać zamierzone cele. Ponadto w tym roku planujemy zwiększyć wydatki na inwestycje z ubiegłorocznych 6 mln zł do 44,5 mln zł – podsumował Piątkowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.