Handel i konsumpcja

Sprzedaż Answear.com mocno w górę

Notowana na rynku głównym GPW spółka znacząco zwiększyła sprzedaż w minionym kwartale. Pomogły m.in. obostrzenia w związku z pandemią. Na półmetku środowej sesji akcje Answear.com drożały o 3 proc., do 35 zł.
Foto: materiały prasowe

Jak wynika z wstępnych danych, w I kwartale br. sprzedaż online wyniosła 127 mln zł, co oznacza wzrost o 82 proc. rok do roku. Przychody w tym okresie wyniosły 122 mln zł i były o 76 proc. wyższe rok do roku.

- Wprowadzone w pierwszym kwartale lockdown'y, na wszystkich rynkach, na których działamy, pomagają w osiąganiu wyższej dynamiki sprzedaży Spółki, przyczyniając się do utrwalania obserwowanego trendu przechodzenia klientów z zakupów offline do online. Zamknięcie sklepów stacjonarnych skłania klientów do zakupów internetowych, więc pozyskujemy nowych klientów, jednocześnie poprawiając wskaźniki odwiedzin, średniego koszyka oraz konwersji i w efekcie wzmacniając dynamikę wzrostów sprzedaży – komentuje Krzysztof Bajołek, prezes Answear.com.

Mroźna pogoda w Polsce w I kw. br. również wsparła sprzedaż na platformie Answear.com. Sprzedaż kolekcji jesień-zima wypadła znacznie lepiej niż w ostatnim roku i powyżej celu sprzedażowego. Spółka przyznaje, że jest dobrze przygotowana na zbliżające się ocieplenie. W obecnej ofercie dominuje nowa kolekcja wiosenna.

Przypomnijmy, że analitycy BM mBanku, w raporcie z 4 lutego 2021 r. ustalili cenę docelową akcji Answear.com na 44,5 zł. W porównaniu z obecną wyceną oznacza to, że potencjał wzrostu wynosi 27 proc.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.