Gra giełdowa

Parkiet Challenge: 7 najmocniejszych spółek z WIG30

Zaczyna się jedenasty dzień rywalizacji w ramach naszego konkursu inwestycyjnego. Prezentujemy krótkoterminowe sygnały, które pojawiły się w ostatnim czasie na wykresach spółek z WIG30.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje 7 spółek z WIG30 podrożały o ponad 3 proc. Są to: PGE, CD Projekt, Orange Polska, Millennium, Dino Polska, Eurocash, Grupa Azoty. W tym samym czasie pod kreską znalazło się 10 spółek (najwięcej straciła LPP -5,1 proc.).

Krótkoterminowy złoty krzyż, utworzony przez średnie kroczące z 5 i 10 sesji pojawił się na 7 wykresach, m. in. Dino Polska i mBanku. 3 spółki są wyprzedane według oscylatora RSI(5), a sześć według CCI(5). Kanał 5-sesyjny opuściły górą (sygnał strategii Żółwi): CD Projekt i Eurocash.

Z krótkoterminowego progu zmienności ATR(5) wybiły się natomiast Asseco Poland i CD Projekt. Z kolei średnią kroczącą z 5 sesji przebiły w górę 4 spółki. Formacja świecy wewnętrznej inside bar pojawiła się na 3 wykresach, a sygnał kupna według wskaźnika ruchu kierunkowego (+DI powyżej -DI przy rosnącym ADX) na 4.

Więcej szczegółów znajduje się w załączonej tabeli.

Do Gry Giełdowej wciąż można dołączyć, rejestrując się na stronie gra.parkiet.com.

Więcej o nagrodach w Parkiet Challenge: Graj i wygrywaj cenne nagrody.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.