Gra giełdowa

Parkiet Challenge: 9 spółek z WIG30 powyżej 5-sesyjnej średniej

Zaczyna się piąty dzień rywalizacji w ramach naszego konkursu inwestycyjnego. Prezentujemy krótkoterminowe sygnały, które pojawiły się w ostatnim czasie na wykresach spółek z WIG30.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

W ciągu ostatnich pięciu sesji akcje 8 spółek z WIG30 zyskały na wartości ponad 4 proc. (najwięcej Energa +8,2 proc.). W tym samym czasie ponad 5 proc. straciło 7 spółek (najwięcej CCC -11,6 proc.). Krótkoterminowy złoty krzyż, utworzony przez średnie kroczące z 5 i 10 sesji pojawił się tylko na wykresie Energii, PGNiG i Tauronu. 8 spółek jest wyprzedanych według oscylatora RSI(5), a 7 spółek według CCI(5). 5-sesyjną średnią kroczącą przebiły wczoraj w górę Asseco Poland, CD Projekt, ING, KGHM, Pekao, PKN Orlen, PKO BP, PZU i Santander. Z krótkoterminowego progu zmienności ATR(5) wybił się w górę tylko KGHM. Ten ostatni opuścił też górą 5-sesyjny kanał cenowy, a wraz z nim Energa, Lotos i Play. Z kolei formacja świecy wewnętrznej (inside bar) pojawiła się w środę na wykresach 5 spółek.

Sygnał kupna na wskaźniku ruchu kierunkowego (ADX/+DI/-DI) pojawił się natomiast na wykresach Enei, Energii i Playa. Więcej szczegółów znajduje się w załączonej tabeli.

Zapraszamy do gry i edukacji na gra.parkiet.com

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.