Gospodarka - Świat

Wlk. Brytania: Kolejne opóźnienia

Rządzący na Wsypach zmuszeni są do ponownego przesunięcia wprowadzenia przepisów dotyczących wcześniejszego powiadomienia o imporcie produktów rolnych z UE.
Foto: AFP

Opóźnią się również te związane z uzyskaniem przez spółki z UE świadectwa zdrowia, wymaganego przed eksportem zwierząt i produktów zwierzęcych do Wielkiej Brytanii.

Pierwsza ze wspomnianych regulacji miała zostać wprowadzona od października, jednak opóźni się do stycznia przyszłego roku. Z kolei ta dotycząca świadectwa zdrowia ma wejść w życie w lipcu 2022 r. Jak podkreśla skarbnik generalna Penny Mordaunt, wszystkiemu winna jest pandemia oraz napięte łańcuchy dostaw. – Pandemia ma o wiele bardziej długotrwały wpływ na przedsiębiorstwa, niż się spodziewaliśmy. To, w połączeniu z zaburzonymi łańcuchami dostaw, powoduje, że trzeba przesunąć termin – wyjaśniła Penny Mordaunt.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.