REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Grecki dług w cenie

Rentowność greckich obligacji dziesięcioletnich spadła w środę do 1,86 proc. Była więc niższa niż np. rentowność podobnych amerykańskich papierów (2,09 proc.). Impulsem do spadku rentowności greckich obligacji był m.in. wynik niedzielnych wyborów parlamentarnych, które wygrała probiznesowa, centroprawicowa partia Nowa Demokracja.
Foto: AFP

W okresie największego nasilenia kryzysu w Grecji, rentowność greckich dziesięciolatek dochodziła do 44 proc. W tym roku grecki dług cieszy się jednak dużym popytem wśród inwestorów. Od początku stycznia obligacje wyemitowane przez Grecję przyniosły im stopę zwrotu wynoszącą ponad 20 proc. Inwestorów nie odstrasza więc to, że Grecja posiada śmieciowe ratingi kredytowe, że od wybuchu kryzysu dwukrotnie przeszła przez restrukturyzację zadłużenia, ani to, że jej dług publiczny jest bliski 180 proc. PKB, a wielu ekonomistów uważa go za niemożliwy do spłacenia. HK

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA