Gospodarka - Świat

The Guardian: Zmarnowane pudła

W Wielkiej Brytanii z powodu rosnącego zainteresowania zakupami w internecie rośnie także popyt na tekturowe opakowania. Klienci, zamiast oddawać je do recyklingu, magazynują je, przez co rosną koszty ich produkcji – wynika z danych produkującej opakowania firmy DS Smith.
Foto: Adobestock

Zdaniem tej firmy brytyjskie gospodarstwa domowe przetrzymują około 135 mln sztuk opakowań. – Przed pandemią zbieraliśmy czyste, odpowiednio posortowane stare pudła. Teraz jednak w koszu jest wszystko, materiał odbieramy też rzadziej. Z tego powodu rosną koszty oraz czas przetwarzania surowca – wyjaśnił Miles Roberts, prezes DS Smith.

W ubiegłym roku obrotowym, zakończonym w kwietniu tego roku, zysk DS Smith spadł o 41 proc., do 231 mln funtów, przy przychodach utrzymanych na poziomie 6 mld funtów. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.