REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Republikanie i demokraci szykują wielki pakiet

Biały Dom i Senat porozumiały się w sprawie pakietu stymulacyjnego wartego 2 bln dolarów. W ramach tego porozumienia amerykański sekretarz skarbu Steven Mnuchin zgodził się na zwiększony nadzór nad wartym 500 mld dolarów funduszem mającym przyznawać pomoc finansową spółkom.

Mitch McConnell, lider większości w Senacie.

Foto: Bloomberg

– W końcu mamy umowę. Można ją uznać za inwestycję czasu wojny – stwierdził Mitch McConnell, przywódca republikańskiej większości w Senacie.

Projekt ustawy o pakiecie stymulacyjnym (w wersji obowiązującej jeszcze do środy) przewiduje m.in., że każdy obywatel (spełniający kryterium dochodowe) dostanie czek na 1200 USD. Wspólnie rozliczające się z podatków małżeństwa dostaną 2400 USD. Obywatele zarabiający więcej niż 75 tys. USD rocznie i pary zarabiające ponad 150 tys. USD rocznie dostaną mniejsze wsparcie. Na każde dziecko zostanie przyznane 500 USD. Chuck Schumer, przywódca demokratycznej mniejszości w Senacie, zapewnia, że pakiet zawiera też ogromne wsparcie dla bezrobotnych pozwalające przetrwać im cztery miesiące. Do tego dochodzi bezpośrednie wsparcie i pożyczki dla spółek oraz zwiększone środki przeznaczone dla służby zdrowia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA