Gospodarka - Świat

The Telegraph: Zmiana polityki reklamowej

Facebook zakazuje reklamowania akcesoriów do broni i sprzętu ochronnego w USA co najmniej do dwóch dni po inauguracji prezydenta elekta Joe Bidena.
Foto: Bloomberg

To efekt niedawnego ataku zwolenników Trumpa na Kapitol. „Od dłuższego czasu na Facebooku zakazane są reklamy broni, ulepszeń do niej oraz amunicji. Teraz zamierzamy zabronić też reklam akcesoriów, takich jak sejfy na broń czy kamizelki kuloodporne" – stwierdziła firma w oświadczeniu.

W tej sprawie list wystosowali również senatorowie Partii Demokratycznej, którzy domagają się trwałego zablokowania reklam produktów, które są zaprojektowane do użycia w walce zbrojnej. Uważają, że w ten sposób firma poniesie odpowiedzialność za ostatnie wydarzenia, które zostały zorganizowane m.in. przy pomocy platformy. Oprócz blokady reklam Facebook zakazał nawoływania do organizowania wydarzeń w bliskim sąsiedztwie Białego Domu, Kapitolu oraz stolic stanów. Ostrzeżenie w sprawie zbrojnych protestów wystosowało FBI. GSU

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.