Fundusze inwestycyjne TFI

Wyniki TFI . Altus poprawił zyski w I połowie roku

Raport półroczny Altusa, właściciela Rockbridge TFI, nie przyniósł większej zmienności w notowaniach akcji grupy, oscylujących ostatnio w okolicach 1,7 zł. Wycena firmy sięga ok. 68 mln zł.
Foto: Adobestock

Przychody Altusa w I połowie roku wyniosły 30,1 mln zł w porównaniu z 32,7 mln zł w tym samym okresie przed rokiem. Skonsolidowany zysk netto grupy na koniec półrocza sięgnął 5,34 mln zł, co oznacza blisko 30-proc. wzrost rok do roku.

Jak podaje Altus, na wyniki grupy wpływa nadal brak rozstrzygnięcia wniosku z lutego poprzedniego roku o ponowne rozpatrzenie sprawy przez Komisję Nadzoru Finansowego, która nałożyła na firmę 7 mln zł kary oraz cofnęła zgodę na działalność TFI. W raporcie czytamy, że we wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy zarząd kwestionuje wszystkie stawiane przez KNF zarzuty i wniósł o ich uchylenie w całości.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.