REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Altus TFI: Będzie skup akcji?

W środę po południu notowania Altusa TFI zwyżkowały o blisko 32 proc., do 2,75 zł za akcję. Była to reakcja na komunikat, który ukazał się po sesji poprzedniego dnia.
Foto: Bloomberg

Altus TFI przekazał wiadomość o zgłoszeniu przez fundusze zarządzane przez Quercusa TFI projektu uchwały na walne zgromadzenie w sprawie podziału zysku Altusa za ubiegły rok, który sięgnął 39,85 mln zł. Quercus TFI chce, aby zysk przeznaczyć na kapitał rezerwowy, a następnie, by za 35,87 mln zł Altus dokonał skupu akcji własnych w celu umorzenia. Zgodnie z propozycją uchwały akcjonariusze upoważniliby Altusa TFI do skupu do 4,483 mln sztuk akcji własnych do końca lipca 2019 r. po 8 zł za sztukę. Blisko 4 mln zł, czyli 10 proc. ubiegłorocznego zysku, zgodnie ze statutem Altusa, miałoby zostać przeznaczone na cele społeczne. Zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowano na 24 czerwca.

Zgodnie z raportem za I kwartał Altusa głównym akcjonariuszem firmy jest Piotr Osiecki, który posiada 45,18 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Następny jest FRAM FIZ z 5,92 proc. głosów. Trzecim w kolejności akcjonariuszem jest FIP11 FIZAN zarządzany przez Fundusze Inwestycji Polskich TFI. Fundusze Quercusa mają zaś 5,06 proc. głosów. paan

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA