REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Altus TFI: Będzie skup akcji?

W środę po południu notowania Altusa TFI zwyżkowały o blisko 32 proc., do 2,75 zł za akcję. Była to reakcja na komunikat, który ukazał się po sesji poprzedniego dnia.
Foto: Bloomberg

Altus TFI przekazał wiadomość o zgłoszeniu przez fundusze zarządzane przez Quercusa TFI projektu uchwały na walne zgromadzenie w sprawie podziału zysku Altusa za ubiegły rok, który sięgnął 39,85 mln zł. Quercus TFI chce, aby zysk przeznaczyć na kapitał rezerwowy, a następnie, by za 35,87 mln zł Altus dokonał skupu akcji własnych w celu umorzenia. Zgodnie z propozycją uchwały akcjonariusze upoważniliby Altusa TFI do skupu do 4,483 mln sztuk akcji własnych do końca lipca 2019 r. po 8 zł za sztukę. Blisko 4 mln zł, czyli 10 proc. ubiegłorocznego zysku, zgodnie ze statutem Altusa, miałoby zostać przeznaczone na cele społeczne. Zgromadzenie akcjonariuszy zaplanowano na 24 czerwca.

Zgodnie z raportem za I kwartał Altusa głównym akcjonariuszem firmy jest Piotr Osiecki, który posiada 45,18 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Następny jest FRAM FIZ z 5,92 proc. głosów. Trzecim w kolejności akcjonariuszem jest FIP11 FIZAN zarządzany przez Fundusze Inwestycji Polskich TFI. Fundusze Quercusa mają zaś 5,06 proc. głosów. paan

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA