REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

BPS TFI nie zarządza już Izabela Sajdak

Funduszami dłużnymi BPS TFI nie zarządza już Izabela Sajdak. Przejął je Kacper Żak, który dotąd zajmował się tylko inwestycjami w akcje.

Izabela Sajdak

Foto: Archiwum

Jeszcze do niedawna funduszami dłużnymi BPS TFI zarządzała Izabela Sajdak, nagrodzona w zeszłym roku przez "Parkiet" "Złotym portfelem" za najlepszy wynik w grupie funduszy gotówkowych i pieniężnych w 2017 r., zdobyty przez BPS Dłużny (wcześniej BPS Płynnościowy). Sajdak kilka lat temu w konkursie organizowanym przez "Parkiet" została również wybrana przez rynek na wschodzącą gwiazdę rynku kapitałowego.

Ze zmian prospektów funduszy wynika, że Sajdak przestała kierować funduszami dłużnymi, a zarządzanie nimi przejął Kacper Żak, który dotąd zajmował się inwestycjami w akcje. Jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi, czy to zmiana na dłużej. We wtorkowym wydaniu "Parkietu" piszemy o zwolnieniach w Noble Funds TFI. W przypadku tego TFI pracę w ostatnich tygodniach stracili Tomasz Manowiec (akcje), Daniel Zegadło (rynek długu), a także Andrzej Kubacki, szef działu analiz. - Sytuacja na rynku, czyli coraz niższe aktywa, spadające opłaty i niskie stopy zwrotu w ubiegłym roku zmuszają TFI do zastanowienia się nad strukturą swoich kosztów. Podobne działania w tym zakresie podjęło w całym sektorze kilka firm - komentował sprawę Paweł Homiński, członek zarządu Noble Funds TFI.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA