Fundusze inwestycyjne TFI

Czołówka rynku funduszy powoli zyskuje zaufanie

Większość nowych wpłat płynie do funduszy dłużnych, ale co nieco zyskują też te ryzykowne.
Foto: Adobestock

Około 20 funduszy od początku roku przyniosło już dwucyfrowe zyski, jednak zainteresowanie nimi wśród klientów jest bardzo niewielkie.

Ryzyko się opłaciło

Historyczne wyniki funduszy nie są żadną gwarancją sukcesu w przyszłości, jednak warto zauważyć, że wśród kilkunastu najlepszych funduszy od początku tego roku jest sporo takich, które pozytywnie wyróżniały się także w roku poprzednim. Nie jest też żadnym zaskoczeniem, że są to strategie opierające się na rynkach akcji, głównie zagranicznych – czołówkę stanowią fundusze akcji rynków rozwiniętych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.