Forex

Złoty na równi pochyłej

Osłabianie polskiej waluty trwa w najlepsze, we wtorek znów traciła nawet po kilka groszy do głównych walut. Analitycy nie są optymistami.
Foto: Adobestock

W trakcie wtorkowej sesji za dolara płacono ponad 4,1 zł. Z kolei euro kosztowało ponad 4,66 zł. Polska waluta osłabia się także względem franka czy funta – płacono za nie odpowiednio ponad 4,43 zł i 5,53 zł.

Jak wskazuje Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego BNP Paribas BP, presja na osłabienie złotego względem walut państw rozwiniętych jest spowodowana kilkoma czynnikami. Chodzi m.in. o umacniającego się dolara i wzrost oczekiwań na podwyżki stóp procentowych w USA po wysokich odczytach inflacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.