Forex

Złoty łamie kolejne poziomy

Deprecjacja polskiej waluty trwa w najlepsze. Dziś złoty przebił kolejne poziomy słabości względem głównych walut. Za dolara trzeba już zapłacić ponad 4,1 zł, a za euro ponad 4,66 zł.
Foto: Adobestock

Od kilku sesji trwa nieprzerwany rajd w górę na parach walutowych USD/PLN i EUR/PLN. W poniedziałek potwierdziły się dane o wzroście cen za październik i zdaniem specjalistów ceny nadal będą rosły.

„Wczorajsze finalne dane o polskiej inflacji nie przyniosły niespodzianek. GUS potwierdził CPI za październik na 6,8 proc. rok do roku. Listopad może przynieść już siódemkę z przodu, a grudzień kolejną podwyżkę ze strony RPP (25-50pb, raczej mniej niż więcej)" – napisali dziś analitycy mBanku.

Od początku roku kurs złotego wobec dolara osłabił się o blisko 10 proc. Dziś kurs USD/PLN wyznaczył tegoroczny szczyt na poziomie 4,1047 zł. Z kolei EUR/PLN jest najwyżej od marca, a kurs wzrósł do 4,6631 zł. Analitycy Pekao stwierdzili na Twitterze, że kurs złotego wobec euro może wkrótce wzrosnąć do naprawdę wysokich poziomów.

„Nieubłagany trend wzrostowy na EUR/PLN – dzisiaj stuknęło 4,65. Jeszcze dwa grosze (max 2020 r.) i droga będzie otwarta do naprawdę wysokich poziomów (technicznie rzecz biorąc nawet w okolice 4,90)" – napisali analitycy Pekao.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.