REKLAMA
REKLAMA

Forex

Złoto znowu podejmuje atak na tegoroczne maksima

Wzrost awersji do ryzyka sprzyja bezpiecznym przystaniom. Rajd ten powinien być kontynuowany w kolejnych miesiącach – uważają analitycy.
Foto: Bloomberg

Kapitał znów płynie w kierunku bezpiecznej przystani, za jaką uważane jest złoto. W poniedziałek notowania tego kruszcu rosły, zbliżając się do poziomu tegorocznego maksimum, które znajduje się w okolicy 1765 dolarów za uncję. Mimo że od początku roku złoto zyskało na wartości już około 15 proc., wcale nie musi oznaczać to końca zwyżek – twierdzą analitycy. Część z nich prognozuje, że możliwe jest nawet przebicie okrągłego poziomu 2000 dolarów za uncję.

Strach sprzyja

– Zwyżkom cen złota sprzyja ponowny wzrost awersji do ryzyka wśród globalnych inwestorów. Jest on wywołany głównie rosnącymi obawami przed drugą falą pandemii Covid-19 i związanymi z nią ponownymi problemami światowej gospodarki. Zwiększona liczba zakażeń koronawirusem jest obserwowana nie tylko w Azji, ale także m.in. w Stanach Zjednoczonych. To pokazuje, że odradzanie się poszczególnych gospodarek po spustoszeniu związanym z pandemią może być powolne – wskazuje Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA