REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: Para USD/JPY znalazła się w ciekawym położeniu

Jen japoński jest jedną z tych walut, która wymieniana jest jako bezpieczna przystań w niepewnych czasach.
Foto: Adobestock
Foto: GG Parkiet

Ostatnie wydarzenia pokazały, że dobrze znane rynkowe prawidła nie do końca się sprawdzają. Jeszcze miesiąc temu para USD/JPY znajdowała się blisko poziomu 112,00. Na początku poprzedniego tygodnia było to już 102,00. W poniedziałkowe, wczesne popołudnie oscylowała z kolei przy poziomie 106,00. – Nowy tydzień rozpoczął się od spadków dolara amerykańskiego wobec japońskiego jena. Para USD/JPY w południe dotarła do poziomu 106,45, podczas gdy piątkowy handel zakończyła notowania w okolicach strefy 108,50. Z perspektywy godzinnego interwału czasowego prosta średnia krocząca 100-okresowa oscyluje na poziomie 104,90 i jeszcze wspiera układ wzrostowy, jednak jej przełamanie wraz z pobliskim wsparciem cenowym może oznaczać dalszą przecenę – wskazują analitycy BM mBanku. Handlujący na parze USD/JPY musieli zatem przyglądać się sytuacji, ponieważ obecna strefa może okazać się bardzo istotna dla kreowania kursu na tej parze – dodają eksperci. Ich zdaniem sytuacja ta może mieć również znaczenie nie tylko w krótkim terminie. – Dalsze utrzymanie zakresu średniej – z perspektywy wyższego interwału czasowego (tygodniowego) – może oznaczać z kolei podejście pod poziom lokalnych szczytów 109,48–111,00. Dla rynków obecnie jednak najważniejszy jest rozwój wydarzeń związanych z koronawirusem, które to mogą mieć największy wpływ na kształtowanie sentymentu na rynkach – podkreślają. PRT

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA