REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ fundamentalny: Mocny „zielony” nie przeszkadza złotu

Chociaż temat koronawirusa nieco przycichł, a dodatkowo w piątek widzieliśmy dość wyraźne umocnienie amerykańskiego dolara, to nie przeszkodziło to stronie popytowej na rynku złota, zaatakować wyższe poziomy.
Foto: Adobestock

Cena tego metalu znowu przekroczyła poziom 15 700 dolarów za uncję. Eksperci przyznają, że ruch ten jest pewnego rodzaju zaskoczeniem, ale też świadczy o tym, że popyt jest mocno zdeterminowany. – W ostatnich dniach notowaniom złota udało się rosnąć pomimo zwyżek wartości amerykańskiego dolara. To świadczy o sile strony popytowej na rynku tego kruszcu – wskazuje Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ.

– Metal ten zwykle wykazuje ujemną korelację z amerykańską walutą, jednak tym razem wygrało dążenie inwestorów do zakupu bezpiecznych instrumentów. Cena złota znajduje się powyżej minimum z połowy stycznia, zatem trend zwyżkowy nadal jest aktualny – uważa David Madden z CMC Markets.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA