REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Finanse publiczne

Budżet 2020 pełen znaków zapytania

Rząd planuje, że dochody kasy państwa w 2020 r. wzrosną aż o 40 mld zł, wydatki tylko o 13 mld zł, a deficytu nie będzie. To bardzo ambitny plan.

Premier Mateusz Morawiecki zakłada, że w 2020 r. nie będzie deficytu

Foto: AFP

Tak jak informowaliśmy już w poniedziałek, projekt budżetu państwa na 2020 r. nie przewiduje żadnego deficytu. Jak pokazuje dokument przyjęty we wtorek przez Radę Ministrów, zarówno dochody, jak i wydatki mają wynieść po 429,5 mld zł.

Premier Mateusz Morawiecki mówił o satysfakcji z takiego planu, bo po raz pierwszy od czasów transformacji rząd przyjął budżet w pełni zrównoważony.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: Parkiet

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA