Debiuty

Warszawska giełda szuka spółek zainteresowanych IPO

Rośnie zainteresowanie inwestorów zagranicznych i krajowych warszawską giełdą. To dobra informacja dla przedsiębiorstw, które myślą o debiucie giełdowym. Czy czeka nas wysyp IPO?

„Giełda daje bardzo wiele korzyści” – przekonywali przedstawiciele rynku kapitałowego w Gdańsku.

Foto: Archiwum

Maciej Kożuchowski, partner w kancelarii Gessel.

Foto: Archiwum

Warszawska giełda wciąż szuka spółek, które byłyby zainteresowane wejściem na parkiet. W ostatnim czasie GPW zawitała do Gdańsku, gdzie podczas specjalnie zorganizowanego śniadania była mowa m.in. o tym, jakie możliwości daje giełda, jakie są zalety i wady bycia spółką publiczną i czy jest teraz dobry moment na to, aby przeprowadzać IPO.

Giełda to zalety

Jan Rekowski, dyrektor w DM PKO BP.

Foto: Archiwum

W ubiegłym roku na głównym parkiecie zadebiutowało 19 firm. I chociaż jest to wynik słabszy niż w 2015 r., to Małgorzata Zaleska, prezes GPW, podkreślała, że i tak należy docenić to osiągnięcie. – Zainteresowanie warszawskim parkietem jest coraz większe. Jesteśmy coraz lepiej postrzegani i to jest impuls do jeszcze większego zainteresowania GPW, także z punktu widzenia wejścia na warszawski parkiet. W 2016 r. znaleźliśmy się na trzecim miejscu w Europie pod względem liczby IPO – mówiła.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.