Crowdfunding

GPW rusza z programem crowdfundingowym dla brokerów

Warszawska giełda zdecydowała o przyjęciu programu firm partnerskich GPW – partner crowdfundigowy GPW w zakresie crowdfundingu i crowdinvestingu. Program adresowany jest do podmiotów krajowych i zagranicznych z branży maklerskiej, które oferują usługi w zakresie finansowania i inwestowania społecznościowego.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

- Giełda umożliwia firmom pozyskanie kapitału na rozwój. W strategii #GPW2020 uwzględniliśmy uruchomienie projektów biznesowych, które wspierają spółki, szczególnie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w ich dalszym rozwoju. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie Programu Firm Partnerskich GPW - Partner Crowdfundigowy GPW, ponieważ chcemy współpracować z domami maklerskimi, które pozyskują finansowanie dla firm poprzez crowdfunding – wskazuje Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Każda firma, która będzie chciała przystąpić do programu musi złożyć stosowny wniosek do GPW. Zakwalifikowane firmy zostaną partnerami GPW w zakresie wspierania spółek na wczesnym etapie rozwoju poprzez zapewnienie im dostępu do kapitału w ramach crowdfundingu i crowdinvestingu. Firmy będą mogły posługiwać się tytułem partnera crowdfundingowego GPW.

Jako pierwszy do programu przystąpił DM INC. Przyjęcie programu przez giełdę jest pierwszym krokiem do uruchomienia projektu GPW Private Market.

- Uruchomienie programu crowdfundingowego dla branży maklerskiej to pierwszy krok do uruchomienia inicjatywy strategicznej GPW Private Market. Aby rynek ten miał sens w jego rozwoju muszą wziąć udział bezpieczne i wiarygodne podmioty działające zgodnie z prawem. Drogą do osiągnięcia tego celu jest rozbudowa i profesjonalizacja rynku crowdfundingu, jak i wzmocnienie wiarygodności oraz promocja legalnych platform crowdinvestingu. Giełda Papierów Wartościowych zaangażuje się w promocję crowdinvestingu, jako możliwości pozyskiwania kapitału przez spółki na różnym etapie rozwoju. To nie tylko rozwiązanie dla startupów, ale również dla dojrzałych spółek, poszukujących finansowania na poziomie do kilku milionów złotych. Rynek crowdinvestingu ma być pierwszym krokiem dla spółek zmierzających do notowania na GPW. Wspólnie z GPW będziemy prowadzili szereg działań promocyjnych wśród firm prywatnych, o których sukcesywnie będziemy informowali.Główną korzyścią dla INC jest współpraca z GPW, która aktywnie włączy się w promocję crowdinvestingu. Obecnie jesteśmy jedynym domem maklerskim prowadzącym platformę crowdinvestingu. W wyniku aliansu strategicznego z Inner Value jesteśmy w stanie dostarczać kompleksowe usługi na rynku kapitałowym zarówno dla spółek które zmierzają na ten rynek, jak i podmiotów już na niej notowanych – mówi Paweł Śliwiński, prezes DM INC.

 

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.