PhiLabs poszuka kapitału w crowdfundingu

Firma z branży medycznej przeprowadzi emisję akcji przy wsparciu kampanii crowdfundingowej na platformie Crowdway.

HeavyFinance zrobi zamieszanie?

Platforma crowdfundingu pożyczkowego celuje w rozwój na nowych rynkach, także w Polsce. Chce skupić się na rolnikach.

Trudny rok dla start-upów zakończony. Czas na poprawę?

W ubiegłym roku spółki zyskały w ramach emisji przy wsparciu platform crowdfundingowych 25 mln zł, o 80 proc. mniej niż w 2021 r. Znacznie spadła też liczba inwestorów. Kiedy rynek się przebudzi?

Rząd zdąży ze zmianami?

Politycy jednak nie chcą opodatkowywać zbiórek charytatywnych. Rynek czeka na sprawne wdrożenie poprawek.

Pora na Pola upada

Internetowy targ żywności, który w ramach pięciu emisji akcji wspartych kampaniami crowdfundingowymi zgromadził łącznie od około 1,9 tys. inwestorów ponad 4,5 mln zł, złożył wniosek o upadłość.

Rynek w letargu. Kapitał jedynie dla sprawdzonych firm

Przez pierwsze trzy miesiące roku nie mieliśmy do czynienia z wieloma emisjami akcji przy wsparciu kampanii crowdfundingowej. Kapitał gromadzą już sprawdzeni i obecni na rynku od lat emitenci. Na razie nie zanosi się na to, by II kwartał przyniósł zmiany.

Jak potoczą się dalsze losy podatku od darowizn?

Nadal nie wiadomo, czy podatek znacząco obciążający zbiórki w ramach crowdfundingu donacyjnego zostanie przyjęty przez rząd. Ministerstwo Finansów podtrzymuje, że „darowizny dobroczynne” nie będą nim obciążone. Rynek ciągle nie wie, jaki będzie ostateczny kształt poprawek oraz kiedy wejdą w życie.

Czasu na zyskanie licencji coraz mniej, a chętnych wolno przybywa

Unijne przepisy dotyczące rynku crowdfundingu udziałowego wejdą w życie w listopadzie. Tymczasem zainteresowanie platform zyskaniem licencji w krajach Unii Europejskiej jest niewielkie. W tle na rynku pojawia się nowy gracz – GPW Private Market.

Gra od Pyramid Games zebrała więcej niż planowano

Zakończyła się kampania gry „Occupy Mars” w serwisie Kickstarter. Podstawowy cel, określony na 30 tys. dolarów kanadyjskich został osiągnięty w ciągu pierwszych 17 godzin.

Kombinat Konopny z kolejną szybką emisją

Spółka konopna znów to zrobiła. W trzeciej emisji akcji trwającej kilka godzin, pozyskała na dalszy rozwój 4,5 mln zł.

Kombinat Konopny znów rozbije bank?

Emisje akcji przeprowadzone w latach 2020 i 2021 zakończyły się pełnym sukcesem w kilkanaście minut. We wtorek uda się powtórzyć sukces?

Nowe pomysły rządu doprowadziły do chaosu

Ustawa deregulacyjna, zawierająca m.in. nowelizację podatku od spadku i darowizn, wprowadziła sporo niewiadomych na rynek crowdfundingu donacyjnego czy patronackiego, które po dziś dzień nie zostały rozwiązane.

Kombinat Konopny: Kolejna emisja akcji

Kombinat Konopny chce przeprowadzić czwartą kampanię crowdfundingową.

Co nowego dla rynku przyniesie 2023 rok?

Pod względem aktywności zarówno emitentów, jak i inwestorów 2022 r. dla crowdfundingu udziałowego był po prostu słaby. Powstały jednak solidne podstawy, przede wszystkim prawne, do dalszego rozwoju.

Crowdfunding: inwestorzy powoli zaczynają otwierać portfele

Ostatni kwartał trudnego 2022 r. przyniósł na rynku crowdfundingu kilka ciekawych emisji, które przyciągnęły sporo, jak na obecne realia, kapitału. To dobry prognostyk na przyszły rok?

MyInvests. Czy nowa platforma przyniesie odpowiedzi na stare problemy?

– Doświadczenie pokazuje, że m.in. brak relacji inwestorskich po emisji akcji jest jednym z największych hamulców rozwoju rynku crowdfundingu w Polsce. Chcemy to zmienić – mówi Artur Granicki, prezes platformy inwestycyjnej MyInvests.

Idą poważne zmiany dla platform zbiórek pieniędzy

Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych, której projekt jest teraz na etapie opiniowania, może poważnie odmienić oblicze najpopularniejszej formy crowdfundingu w Polsce, jaką jest crowdfunding donacyjny.

NewConnect poczeka na debiuty

Wielu crowdfundingowych emitentów ma w planach debiut na giełdzie, ale w większości ich jeszcze nie realizują.