Crowdfunding śpi. Zbiórek brak, rekordy nie wrócą

Wzrost limitów zbiórek z 1 na 5 mln euro nie rozpędził rynku, po rekordowych zbiórkach crowdfundingu udziałowego nie ma już śladu. Romantyczną gorączkę duszą obowiązkowe licencje oraz listing act.

Biznesy Palikota: Manufaktura z układem, Tenczynek Dystrybucja bez układu

Inwestorzy zagłosowali za układem w Manufakturze, ale odrzucili układ w Tenczynek Dystrybucja. Janusz Palikot zapowiada oferowanie kolejnych układów inwestorom tej firmy.

GPW Private Market z zezwoleniem crowdfundingowym

GPW Private Market oraz firma Emiteo uzyskały zielone światło od KNF w sprawie crowdfundingu inwestycyjnego.

Crowdinvestingowa zbiórka na produkcję okularów

4MOSA S.A., właściciel marki MUSCAT, planuje w ramach finansowania społecznościowego zebrać blisko 2 mln zł. Zapisy ruszyły w poniedziałek.

Co dalej z crowdfundingiem? Internetowe zbiórki w głębokim dołku

Polski rynek finansowania społecznościowego skurczy się w tym roku aż o 100 mln zł. Zamarł zwłaszcza ruch w segmencie crowdfundingu udziałowego. A branżę czekają nowe regulacje.

Mirosław Kachniewski, SEG: Czy to już zmierzch crowdfundingu?

Limity zbiórek wzrosną wkrótce do 5 mln euro. To olbrzymie kwoty przekładające się na wycenę firm na poziomie wielu spółek z NewConnect. Ale regulacje przyhamują rozwój crowdfundingu – mówi Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Najciekawsze kampanie crowdfundingowe II kwartału

Trudna sytuacja gospodarcza spowodowała, że inwestorzy odwrócili się od nowej formy inwestowania. Niska jest zarówno liczba kampanii, jak i środków gromadzonych przez spółki. Mimo to pojawiają się na rynku podmioty, które chcą ten stan zmienić.

Crowdfunding to nie tylko fundusze

Choć na rynku nie widać chętnych do inwestycji, to nowy sposób zyskania środków daje inne korzyści.

Rynek crowdfundingu stoi przed poważną próbą

W ostatnich tygodniach potwierdziły się informacje dotyczące kiepskiej sytuacji finansowej grupy Manufaktura Piwa Wódki i Wina, której prezesem jest Janusz Palikot. Problemy firmy zachwieją zaufaniem inwestorów do młodego rynku?

Grupa Palikota na skraju upadłości. Kłopoty MPWiW

Wpłaciliśmy kilka milionów zł, aby zapłacić wynagrodzenia i odblokować kanał dystrybucyjny. Bez tego grupy MPWiW by dziś nie było – stwierdził Marek Maślanka, jeden z inwestorów spółki, prezes MDM Holdingu.

PhiLabs rusza z emisją

Środki wesprą nadchodzące inwestycje w placówki medyczne. Inwestorzy ockną się z marazmu?

Trudny moment dla crowdfundingu. Inwestorzy kompletnie niezainteresowani

Inwestorzy oraz spółki w obecnym otoczeniu gospodarczym kompletnie nie wykazują zainteresowania tym młodym rynkiem. Na jego przebudzenie możemy jeszcze sporo poczekać.

UKNF czuwa i przygląda się ofertom crowdfundingu pożyczkowego

W obliczu pojawiających się ofert przypominających crowdfunding pożyczkowy nadzorca przestrzega przed ryzykiem takich inwestycji. Możliwe, że ostrzeżenia mają związek z projektami spółek powiązanych z Januszem Palikotem.

PhiLabs poszuka kapitału w crowdfundingu

Firma z branży medycznej przeprowadzi emisję akcji przy wsparciu kampanii crowdfundingowej na platformie Crowdway.

HeavyFinance zrobi zamieszanie?

Platforma crowdfundingu pożyczkowego celuje w rozwój na nowych rynkach, także w Polsce. Chce skupić się na rolnikach.

Trudny rok dla start-upów zakończony. Czas na poprawę?

W ubiegłym roku spółki zyskały w ramach emisji przy wsparciu platform crowdfundingowych 25 mln zł, o 80 proc. mniej niż w 2021 r. Znacznie spadła też liczba inwestorów. Kiedy rynek się przebudzi?

Rząd zdąży ze zmianami?

Politycy jednak nie chcą opodatkowywać zbiórek charytatywnych. Rynek czeka na sprawne wdrożenie poprawek.

Pora na Pola upada

Internetowy targ żywności, który w ramach pięciu emisji akcji wspartych kampaniami crowdfundingowymi zgromadził łącznie od około 1,9 tys. inwestorów ponad 4,5 mln zł, złożył wniosek o upadłość.