Trwa wzmożona walka platform z oszustami

Nowa metoda pozyskiwania kapitału zarówno przez spółki, jak i potrzebujących, przyciąga na rynek także tych liczących na nieuczciwy zarobek. Platformy nie są jednak bezczynne i walczą z takimi praktykami.

Stojąc u progu znaczącego skoku rozwoju młodego rynku

Spółki, które pierwsze emisje crowdfundingu udziałowego przeprowadziły jeszcze w 2019 r., potwierdzają skuteczność tej formy pozyskiwania środków. Rynek nadal czeka jednak na ich udane debiuty giełdowe i zapewnienie płynności akcjom.

Sukces wymaga wielu wyjaśnień

Nie da się ukryć, że ze względu na rodowód rynku crowdfundingu udziałowego większe szanse powodzenia emisji na razie mają firmy kierujące produkty do klientów detalicznych. Trendy jednak powoli się zmieniają.

GG DAB Polska i Arkadiusz Milik idą po rekord crowdfundingu

Spółka z branży gier chce pozyskać na dalszy rozwój platformy „Day of Duel" niemal 4,7 mln zł.

Crowdfundingowi emitenci. Spółki wyczekują uspokojenia sytuacji

Z powodu wojny w Ukrainie przyszli emitenci crowdinwestycyjni, debiutanci na rynku NewConnect czy głównym parkiecie GPW przekładają swoje plany na późniejsze terminy, czekając na spokojniejsze czasy. Widać jednak, że wojna jedynie spotęgowała trendy, które widoczne były już w ubiegłym roku.

Marillion brzmi coraz głośniej w uszach inwestorów nad Wisłą

Pomysł na pozyskanie funduszy przez brytyjską grupę rockową zapoczątkował prawdziwą rewolucję. Sięgnięcie po finansowe wsparcie fanów było w latach 90. czymś niespotykanym. Dziś rynek crowdfundingu kwitnie w najlepsze, a w Polsce kolejny rok przynosi rekordy.

Nadal drzemie potencjał w e-grocery?

Rynek e-grocery zyskał bardzo dużą popularność podczas pandemii, gdy obawy społeczne oraz restrykcje mocno ograniczyły dostęp do tradycyjnych sklepów. Jak sytuacja wygląda dziś?

Wychodzą nieścisłości dotyczące prostej spółki akcyjnej

Prosta spółka akcyjna zaczyna nastręczać problemów crowdinwestycyjnym emitentom.

Jak wyglądają największe crowdfundingowe rynki?

Choć na polskim rynku kwoty zgromadzone przez emitentów oraz liczba inwestorów z roku na rok rosną, to widać jeszcze duże pole do rozwoju względem zagranicznych konkurentów.

Zbiórki na akcje mają przyszłość

Ankieta przeprowadzona przez Crowdwaya wśród inwestorów pokazała, że chcą oni nadal korzystać z tej formy lokowania i pomnażania kapitału.

Duże plany Systemu 3E

Budowlany System 3E zapowiada emisję crowdinwestycyjną na Crowdwayu. W 2023 r. chce pozyskać od giełdowych inwestorów minimum 60 mln zł.

Jedni szukają kapitału, inni zysków

Crowdfunding. W Polsce ten sposób inwestowania jest w fazie rozwoju, choć najstarsza platforma, Beesfund, ma już prawie 10 lat. I, jak podkreśla jej prezes, startuje na niej więcej firm niż na NewConnect.

To nie młodzi rządzą w crowdfundingu

Rynek crowdinwestycji się rozwija, a wraz z nim jego uczestnicy. Na jakie aspekty spółek zwracają największą uwagę oraz jakie kwoty inwestują?

Crowdfunding udziałowy jest w stanie zastąpić NewConnect?

Rynek crowdinwestycji czeka na przyjęcie ustawy o finansowaniu społecznościowym. Nadchodzące zmiany zniechęcą spółki do małego parkietu GPW?

Mimo braku odpowiedniej ustawy rynek stale się rozwija

Od stycznia do końca października w ramach emisji crowdinwestycyjnych zgromadzono 106 mln zł – wynika z raportu ZPF. Podskoczyła także liczba emisji. Zdaniem ekspertów wysoką dynamikę zwyżek uda się utrzymać.

Kombinat Kon: Rekordowa emisja

Spółka z branży konopnej pozyskała 4,5 mln zł w siedem minut w ramach emisji na platformie Crowdway, najszybciej w historii. Podczas poprzedniej emisji w ubiegłym roku firma kierowana przez Macieja Kowalskiego zgromadziła 4,2 mln zł w 38 minut.

Crowdway: Spółki gromadzą coraz więcej

Na platformie crowdfundingu udziałowego emitenci zgromadzili dotychczas w tym roku w zakończonych kampaniach ponad 35 mln zł – o 36,7 proc. więcej niż w ubiegłym roku oraz o ponad 220 proc. więcej niż w 2019 r. Na Crowdwayu dominowały emisje firm m.in. z branży konopnej.

Kombinat Konopny: Nadchodzi pierwszy debiutant z branży

Producent konopi zapowiedział drugą emisję crowdinwestycyjną, która odbędzie się na platformie Crowdway. W jej ramach zamierza pozyskać do 4,5 mln zł, m.in. na rozbudowę zakładu produkcyjnego i wyjście na zagraniczne rynki. Emisja ma wystartować 8 grudnia. Co więcej, spółka planuje w przyszłym roku złożyć dokumenty dotyczące debiutu na NewConnect.