REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Chemia

PCC Rokita: Nowa oferta obligacji

Spółka rusza z kolejną emisją obligacji, tym razem 150 tys. walorów serii GA o wartości nominalnej 100 zł każdy. Nowe papiery będą oprocentowane w stałej wysokości 5,5 proc. w stosunku rocznym.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Okresy odsetkowe określono na trzy miesiące. Wykup obligacji planowany jest w terminie siedmiu lat od dnia ich przydziału. Będą to walory niezabezpieczone, które emitent dodatkowo będzie miał prawo wcześniej wykupić.

Celem PCC Rokita jest wprowadzenie nowych papierów do obrotu na Catalyst. Zarząd spółki, informując o podjęciu decyzji o emisji, nie podał, na co zostaną przeznaczone pozyskane pieniądze. Zapewne w dużej części posłużą do wykupu wcześniejszej serii. Obecnie na Catalyst notowanych jest 13 serii obligacji chemicznej spółki. Jedna z nich powinna być wykupiona 15 października. Chodzi o 250 tys. walorów o wartości nominalnej 100 zł, dla których również określono stałe odsetki roczne na poziomie 5,5 proc. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA