Selena FM: Notowania blisko rekordowego kursu

Na ostatnich sesjach giełdowi inwestorzy handlowali akcjami Seleny FM nawet po 29 zł. Wcześniej na podobnym poziomie wyceniali je w lutym 2014 r. i tuż po giełdowym debiucie, czyli w maju 2008 r.

Publikacja: 14.09.2021 05:01

Jacek Michalak, prezes Seleny FM.

Jacek Michalak, prezes Seleny FM.

Foto: materiały prasowe

Ponowny duży wzrost zainteresowania spółką specjalizującą się w produkcji chemii budowlanej w ok. stu krajach całego świata to zarówno konsekwencja sprzyjającego otoczenia, jak i działań podejmowanych wewnątrz grupy.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dobrą koniunkturę w budownictwie i na rynku remontowym. Dzięki mocno zdywersyfikowanej działalności prowadzonej w ujęciu geograficznym firma korzysta na wzrostach poszczególnych gospodarek. Wiele z nich po uporaniu się z problemami wynikającymi z pandemii koronawirusa dynamicznie się rozwija. Taka sytuacja ma m.in. miejsce w Polsce i Rosji, czyli państwach, które razem zapewniają grupie ok. połowy przychodów. Głównym czynnikiem negatywnie wpływającym na rentowność Seleny FM, podobnie jak i całej branży materiałów budowlanych, są za to wysokie koszty zakupu surowców chemicznych. Chodzi zwłaszcza o MDI, TDI i poliole polieterowe. Dodatkowo rynek ich producentów jest dość mocno skoncentrowany, co utrudnia poszukiwanie alternatywnych dostawców.

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów parkiet.com

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji Parkiet.com

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Chemia
Miliardowe straty w Azotach
Chemia
Azoty poniosły w ubiegłym roku ogromne straty
Chemia
Ciech planuje ekspansję i rozwój pod nowym szyldem Qemetica
Chemia
Duża niepewność branży
Chemia
Deloitte obserwuje dużą niepewność w branży chemicznej
Chemia
Ciech zmieni nazwę na Qemetica