Chemia

Krakchemia: Celem zapewnienie stabilności finansowej

Spółka skupia się na handlu granulatami tworzyw sztucznych i chemikaliami.
Foto: materiały prasowe

W ubiegłym roku Krakchemia ograniczyła podstawową działalność w handlu granulatami tworzyw sztucznych i chemikaliami. – To z jednej strony konsekwencja nienajlepszej sytuacji na rynku związanej z pandemią i jej następstwami, a z drugiej ciągle nierozstrzygniętego sporu z fiskusem dotyczącego historycznych rozliczeń podatkowych. Obecnie trwa postępowanie sądowe w drugiej instancji, w ramach którego liczymy na pozytywny dla nas werdykt – mówi Andrzej Zdebski, prezes Krakchemii.

Fiskus za lata 2013–2015 żąda od spółki dodatkowej zapłaty ponad 40 mln zł plus odsetki. Firma z tymi roszczeniami się nie zgadza. Przedłużająca się sprawa ma jednak negatywny wpływ na jej bieżącą działalność. Chodzi m.in. o ograniczoną możliwość zaciągania kredytów i w konsekwencji konieczność skupienia się na najbardziej dochodowych biznesach. – Od początku stycznia zaprzestaliśmy handlu foliami, gdyż zapewniał on małą rentowność w stosunku do koniecznych do zaangażowania kapitałów. Dziś zdecydowanie większe szanse na uzyskiwanie zysków z działalności operacyjnej daje obrót granulatami, a jeszcze bardziej chemikaliami – twierdzi Zdebski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.