Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki..

Foto: Adobestock

1. Alior królem w sektorze bankowym

Foto: GG Parkiet

Perspektywa dalszych podwyżek stóp procentowych cały czas wspiera tytułowy sektor. W październiku WIG-banki był najsilniejszym na GPW indeksem branżowym. Hossa w tym segmencie trwa dokładnie rok, a pod względem 12-miesięcznej stopy zwrotu najlepiej wypada Alior Bank. Jego akcje podrożały w tym czasie o 367 proc. Notowania poruszają się nad średnimi z 50 i 200 sesji, tworząc książkowy trend wzrostowy. W piątek po południu cena wyznaczyła nowy szczyt hossy 67,78 zł. Najbliższe wsparcie to 49,84 zł (średnia z 50 sesji).

2. Allegro z mocnym punktem zwrotu

Foto: GG Parkiet

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy akcje platformy handlowej potaniały o 36,5 proc. W środę cena wyznaczyła historyczne minimum 43,31 zł, ale koniec tygodnia należał do byków. W piątek po południu akcje drożały o 10,5 proc. przy obrocie 333 mln zł. Zwrot to efekt informacji, że spółka za 881 mln euro przejmuje serwisy i centra logistyczne Grup Mall oraz WE|DO. Na wykresie widać wzrostową lukę i wstępne sygnały kupna na MACD i RSI. Kurs zaatakował opór 49 zł. Dalsze zwyżki, do poziomu 60 zł, będą miały charakter korekcyjny. Wyjście wyżej da potencjał do zmiany trendu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.