REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Dino Polska, LiveChat Software i Groclin

Foto: Bloomberg

1. Dino Polska znów bije rekordy notowań.

Foto: GG Parkiet

Właściciel sieci supermarketów to ulubieniec inwestorów grających z trendem. W minionym tygodniu znów udowodnił, że warto go lubić. Cena akcji rosła w czwartek w porywach do 139,5 zł. To nowy historyczny rekord notowań i sygnał, że trwająca od trzech miesięcy korekta już się kończy. Byki wspierają rosnące średnie kroczące z 50 i 200 sesji, rosnący MACD, a także RSI(14), który jest w strefie neutralnej, pokazując, że fala wzrostowa nie wyczerpała jeszcze swego potencjału. Najbliższe wsparcie to 125 zł. Tu przebiega 50-sesyjna średnia.

2. LiveChat Software najwyżej od 12 miesięcy.

Foto: GG Parkiet

Informatyczna spółka jest od początku lipca najsilniejszym ogniwem w portfelu mWIG40. Jej akcje podrożały już o ponad 13 proc. Cena kontynuuje trwający od października 2018 r. trend. Na początku piątkowej sesji cena dotarła do 34,6 zł. To najwyższy poziom od lipca 2018 r. Byki wspiera aktywna od kwietnia formacja krzyża śmierci na średnich z 50 i 200 sesji, rosnący MACD oraz układ linii +DI/-DI/ADX. RSI sygnalizuje wykupienie, więc możliwa jest korekta. Najbliższe wsparcie to 31,5 zł, gdzie zlokalizowane są szczyty z kwietnia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA