Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Dadelo, Erbud i Inno-Gene

Aktualizacja danych: 18.06.2021, godz. 14.30
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

1. Dadelo próbuje zawrócić na północ

Foto: GG Parkiet

Kurs akcji ubiegłorocznego debiutanta, zajmującego się sprzedażą rowerów, do maja poruszał się w trendzie wzrostowym. Przy cenie 27,99 zł wszedł w fazę korekty, która trwa do dziś. Jej dołek to 22 zł. Ustanowiony został dwa tygodnie temu i od tego czasu widać próby powrotu popytu. Cena rośnie wzdłuż 50-sesyjnej średniej, MACD pokazał sygnał kupna tuż pod linią 0, a RSI odbił się od granicy wyprzedania i rośnie w strefie neutralnej. W czwartek pojawił się wyższy wolumen przy białej świecy. Celem jest szczyt hossy, wsparciem 22 zł.

2. Erbud broni średniej i wyznacza nowy szczyt

Foto: GG Parkiet

Budowlana spółka była jedną z najjaśniejszych gwiazd naszego parkietu w minionym tygodniu. Kurs akcji obronił 50-sesyjną średnią, rósł dynamicznie przez cztery sesje z rzędu i wyznaczył rekord wszech czasów 86,2 zł. Fali wzrostowej towarzyszył podwyższony wolumen, co uwiarygodnia siłę popytu. MACD jeszcze do swoich lokalnych szczytów nie dotarło, ale RSI jest już w strefie wykupienia. Ryzyko schłodzenia do wsparcia 70 zł lub wspomnianej średniej zaczyna więc rosnąć. W szerokim ujęciu mamy tu jednak niezagrożony na ten moment klasyczny trend.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.