REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Mabion, Oponeo.pl i Tauron

Aktualizacja danych: 10.06.2020, godz. 14.00
Foto: Adobestock

1. Mabion wybił się górą z formacji bazy

Foto: GG Parkiet

Przez kwiecień i maj kurs akcji biotechnologicznej spółki poruszał się horyzontalnie przy 25 zł. Konsolidacji towarzyszyły niskie obroty i wypłaszczony RSI(14). Cena tworzyła więc krótkoterminową formację bazy. Na początku czerwca doszło do wybicia górą, potwierdzonego obrotami. W ostatni poniedziałek cena wzrosła o 25 proc., tworząc dużą białą świecę (marubozu), a kurs przetestował średnią 100-sesyjną. I choć w ujęciu długoterminowym Mabion pozostaje w układzie bessy, to ostatnie zmiany zwiększają szansę na trwalsze przesilenie. Najbliższy opór to 38,8 zł, a wsparcie 28,95 zł.

2. Oponeo.pl ze złotym krzyżem i powyżej średnich

Foto: GG Parkiet

Na przełomie marca i kwietnia kurs akcji dystrybutora opon utworzył formację podwójnego dna przy 17,5 zł. Byki wykorzystały ten układ, by odrobić straty z lutego i wrócić w okolicę 26 zł. Przy tym ostatnim poziomie powstała platforma, z której w poniedziałek kurs wybił się górą, dużą białą świecą (marubozu). Opór pękł, a sygnał kupna potwierdziły: zawracający w górę nad linią 0 MACD, a także złoty krzyż na średnich z 50 i 200 sesji. Potencjalny cel wzrostu to 34 zł. Okolica 26 zł pozostaje technicznym wsparciem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA