REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Asseco Poland, Comarch i Mercator

Foto: Bloomberg

1. Asseco Poland z najwyższą wyceną od 20 lat

Foto: GG Parkiet

W czwartek kurs akcji informatycznego giganta długą białą świecą przebił szczyt hossy z początku lutego (68,1 zł), dając tym samym sygnał do kontynuacji długoterminowego trendu. Średnia krocząca z 200 sesji, choć poważnie naruszona, ostatecznie sprawdziła się jako ruchome wsparcie i cały czas rośnie. Powoli w górę zawraca też 50-tka i skutecznie zatrzymała korektę z początku tygodnia. Byki mają więc solidne argumenty techniczne w kieszeni. Pod koniec tygodnia cena wyznaczyła nowy szczyt 68,9 zł, co jest najwyższym poziomem od 20 lat.

2. Comarch wrócił do kanału wzrostowego

Foto: GG Parkiet

Spółka odrobiła już lwią część lutowo-marcowych strat. Kurs akcji wrócił w obszar długoterminowego kanału wzrostowego, przebijając po drodze średnie kroczące z 50 i 200 sesji. Obie średnie zbiegają się teraz z dolną granicą kanału przy 186 zł, tworząc w tej okolicy bardzo silną strefę wsparcia. W minionym tygodniu cena dotarła już do 206 zł, a szczyt trendu to 218 zł. Ten ostatni poziom jest potencjalnym zasięgiem trwającej fali. Wprawdzie MACD jest już na poziomie sprzed załamania (sygnalizacja wykupienia), ale RSI(14) wciąż granicy 70 pkt nie przebił.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA