Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki...

Foto: Adobestock

1. Ambra opuszcza górą konsolidację

Foto: GG Parkiet

Od połowy stycznia do połowy kwietnia kurs akcji dystrybutora napojów alkoholowych nie mógł wybić się z konsolidacji. Blokował go opór 20 zł. 13 kwietnia doszło do naruszenia bariery, a 16 kwietnia – wyraźnego wyjścia w górę. Na wykresie pojawiła się duża biała świeca potwierdzona wysokim wolumenem – klasyczne wybicie. We wtorek kurs dotarł do 22,1 zł, by w środę skorygować się do 21 zł. W ujęciu długoterminowym wybicie jest sygnałem kontynuacji hossy. Wspiera ją układ rosnących średnich z 50 i 200 sesji, które wyznaczają silną strefę wsparcia.

2. VRG wychodzi z formacji spodka

Foto: GG Parkiet

Od roku notowania akcji odzieżowej spółki nie mogły przebić oporu 3 zł, poruszając się w trendzie bocznym. W ostatnich miesiącach ten ostatni wyraźnie zmniejszył zmienność, tworząc formację bazy na niższych obrotach. Kurs był niemal przyklejony do 50-sesyjnej średniej, by w poniedziałek w końcu pokonać 3 zł, a we wtorek potwierdzić sygnał wzrostem o 12,2 proc. Cena dotarła do 3,42 zł, a więc znalazła się najwyżej od marca 2020 r. Wybicie daje potencjał ruchu co najmniej do poziomów sprzed pandemii, czyli 4 zł. Pułap 3 zł jest teraz wsparciem.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.