REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Arctic Paper, Forte i PlayWay

Foto: Adobestock

1. Arctic Paper najwyżej od czerwca 2018 r.

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji producenta papieru rosną od czerwca 2019 r. Zwyżka zaczęła się z poziomu 2,5 zł, a w minionym tygodniu cena dotarła już do 4,65 zł. Na tym poziomie znajduje się 61,8-proc. zniesienie Fibonacciego ostatniej bessy. Jest więc silny opór, wzmacniany lokalnymi szczytami z września 2017 i czerwca 2018. Jego przebicie otworzy drogę do wyższych poziomów. Byki wspierają wskaźniki AT. Na średnich z 50 i 200 sesji aktywny jest złoty krzyż. MACD rośnie, a linie ADX/+DI/-DI mają popytowy układ. Najbliższe wsparcia są w strefie 4,2–3,8 zł.

2. Forte wraca na wzrostową ścieżkę

Foto: GG Parkiet

Pod koniec ubiegłego roku kurs akcji producenta mebli wrócił nad linię trendu wzrostowego, budowanego od listopada 2018. Styczniowa korekta zatrzymała się na owej linii i doszło do klasycznego odbicia i wyprowadzenia wzrostowej kontry. W efekcie w minionym tygodniu cena dotarła do 37,95 zł, a więc znalazła się najwyżej od października 2018. W międzyczasie średnie z 50 i 200 sesji utworzyły złoty krzyż, a MACD zakręcił w górę nad linią 0. Byki mają więc zielone światło do kontynuacji wzrostu. Najbliższe wsparcie to 32,25 zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA