Budownictwo

Budimex z pokaźnym portfelem i wzrostem wartości

Grupa zgromadziła backlog, który pomoże jej przejść przez spowolnienie w branży. Mniej zleceń na rynku oznacza agresywniejszą konkurencję, a więc i presję na marże.

Kierowana przez Dariusza Blochera grupa w ciągu trzech kwartałów 2020 r. znacznie poprawiła wyniki.

Foto: materiały prasowe

W ciągu roku kurs Budimeksu wzrósł o ponad 80 proc., do 306 zł, w tym czasie indeks WIG-budownictwo zyskał niemal 60 proc. Firma wypłaciła też 4,56 zł na akcję dywidendy. Jak prezes Dariusz Blocher ocenia perspektywy?

Walka o zlecenia

– Wpływ pandemii na budownictwo był w 2020 r. mniejszy niż się obawialiśmy, ale będzie z większą siłą oddziaływał w kolejnych dwóch latach – prognozuje Blocher. – Budowy nie zostały administracyjnie ograniczone, nie wyhamowaliśmy inwestycji na poziomie krajowym, a mimo to w II połowie 2020 r. wzrost rynku budowlanego wyhamował. Analogicznego trendu spodziewamy się w 2021 r. – dodaje. Zdaniem menedżera, będzie tak głównie za sprawą spadku inwestycji w samorządach i wśród inwestorów prywatnych.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.