REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Vistal Gdynia: Zysk spektakularny, ale czysto księgowy

W poniedziałek kurs producenta konstrukcji stalowych rósł o nawet 25,6 proc., do 2,65 zł przy wzmożonych obrotach. Później entuzjazm inwestorów nieco ostygł. Przechodząca jeszcze niedawno poważne kłopoty firma pokazała w III kwartale ponad 271 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 15,9 mln zł przychodów.
Foto: materiały prasowe

Spektakularny wynik to jednak efekt czysto księgowy, Vistal rozpoznał 267 mln zł zysku z zawarcia układu z wierzycielami. Pod względem operacyjnym III kwartał nie wypadł pomyślnie, strata brutto ze sprzedaży wyniosła 0,4 mln zł wobec 5,61 mln zł na plusie rok wcześniej, a strata operacyjna wyniosła 1,04 mln zł wobec 8,45 mln zł dodatniego wyniku rok wcześniej. Ponadto spółka miała ujemne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej (-20,6 mln zł), podczas gdy rok wcześniej było to 4,5 mln zł na plusie.

Z uwagi na dobre I półrocze na koniec września grupa wciąż wykazuje dodatni wynik brutto ze sprzedaży (5,81 mln zł) i operacyjny (5,16 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA