Budownictwo

Echo kupiło portfel gruntów od Tesco

Deweloper nabył działki pod projekty wielofunkcyjne za prawie 42 mln euro.

Wizualizacja zabudowy działki po Tesco na warszawskich Kabatach.

Foto: materiały prasowe

Echo Investment nabyło grunty w Poznaniu, Łodzi i Krakowie. Wcześniej deweloper kupił od sieci Tesco działkę w Warszawie. W miejsce supermarketów Echo zbuduje projekty wielofunkcyjne, w których się specjalizuje – tzw. destinations. Potencjał zabudowy szacowany jest na łącznie 291 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej i komercyjnej. Samych mieszkań może powstać ponad 4 tys.

We wrześniu firma zaprezentowała wizualizację zabudowy 4,5-ha działki na warszawskich Kabatach. Dla pozostałych gruntów również zostały opracowane wstępne koncepcje i trwa planowanie.

– W ostatnich latach pozyskiwanie świetnie zlokalizowanych, dużych działek było jednym z priorytetów Echo Investment. Bank ziemi gwarantuje nam możliwość budowania kompleksowych, doskonale zaprojektowanych i atrakcyjnych fragmentów miast. Co więcej, jako jedyni na rynku mamy doświadczenie w trzech sektorach rynku nieruchomości – mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym, które pozwala nam planować inwestycje w skali urbanistycznej, tak by wprowadzały funkcje, których w danej okolicy brakuje i by poprawiały jej zintegrowanie z miastem – skomentowała Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment, odpowiedzialna za dział inwestycji.

W ciągu trzech kwartałów br. deweloper sprzedał 1,1 tys. mieszkań, o 17,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.