REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Powstaje kodeks dobrych praktyk

Staje się coraz popularniejsze, deweloperzy szukają sposobów na dotarcie do szerszej grupy nabywców. Najczęściej inwestycja polega na zakupie pokoju czy mieszkania na wynajem wchodzącego w skład zarządzanego przez operatora budynku (hotelu).

Notowane na Catalyst Arche proponuje zakup udziałów w aparta­mencie condo.

Foto: Archiwum

Wiąże się to z nakładami rzędu kilkuset tysięcy złotych. Notowane na Catalyst Arche, największy deweloper i zarządca projektów condo, obniżyło próg wejścia do 10 tys. zł – inwestorzy otrzymują zysk zgodnie z liczbą kupionych mkw. pokoju.

Niedawno Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisja Nadzoru Finansowego wystosowały komunikaty zalecające ostrożność przy inwestowaniu w condo. W skrócie: nie jest to inwestycyjny samograj, projekt może nie osiągnąć parametrów obiecanych w folderze (określona z góry, często gwarantowana przez dewelopera stopa zwrotu w określonym czasie), trzeba przeanalizować czynniki ryzyka. Z komunikatów wynika, że urzędy obawiają się sytuacji, iż inwestycje condo będą polecane przez pośredników finansowych osobom bez doświadczenia (jak było w przypadku tzw. polisolokat czy obligacji GetBacku).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA