Budownictwo

LC Corp na sprzedaż

Leszek Czarnecki wspólnie ze swoimi spółkami chce sprzedać akcje deweloperskiego LC Corp. W reakcji na tę wiadomość kurs akcji rośnie. Wartość transakcji zbliży się do 500 mln zł.

Leszek Czarnecki

Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Leszek Czarnecki wraz ze swoją luksemburską spółką LC Corp BV a także Getin Noble Bankiem, Open Life TU Życie i Open Finance planują sprzedać w transakcjach pakietowych 51,2 proc. LC Corp. Cena ma być nie niższa niż 2,05 zł za akcję. Przed publikacją tej informacji notowania oscylowały właśnie wokół 2,05 zł, później zaczęły drożeć o blisko 2 proc., do 2,07 zł. Od początku roku kurs urósł o blisko 10 proc. Spółka wyceniana jest teraz na 926 mln zł.

Konsorcjum domów maklerskich oferujących akcje składa się z Mercurius DM, mBanku i Trigon DM. "Negocjowana umowa dotyczy oferowania i plasowania za pośrednictwem Konsorcjum wszystkich posiadanych przez Sprzedających akcji LC Corp SA z siedzibą we Wrocławiu w liczbie stanowiącej 51,17 proc. ogólnej liczby głosów LC Corp i 51,17 proc. jej kapitału zakładowego" – podano w raporcie.

Leszek Czarnecki ma łącznie 51,2 proc. udziału w akcjonariacie LC Corp, w tym LC Corp B.V. ma 43,09 proc. Open Finance ma akcje stanowiące 2 proc. w kapitale LC Corp.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.