Budownictwo

Akcje Prochemu wyceniono na 24 zł

Analitycy DM Banku BPS w najnowszym raporcie wycenili akcje notowanego na rynku głównym GPW Prochemu w horyzoncie do końca 2020 r. na 24 zł. Kurs rośnie dziś o blisko 2 proc. do 20,9 zł.
Foto: materiały prasowe

Spółka została wyceniona znacznie powyżej ceny, jaką oferowano w niedawnym wezwaniu. Przypomnijmy, że w lipcu, Steven George Tappan wzywał do sprzedaży do 969 tys. akcji Prochemu po 15,48 zł za sztukę. Inwestorzy nie byli jednak zadowoleni z oferowanej ceny i ostatecznie Tappan kupił w ramach wezwania zaledwie 6,75 tys. akcji.

Prochem specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu oraz realizacji inwestycji budowlanych. Po przeprowadzonych wycenach, analitycy uzyskali średnią wycenę w horyzoncie do końca 2020 r. na poziomie 24 zł na akcję.

- Prochem ma za sobą bardzo udany 2019 r., w którym zanotował istotny wzrost przychodów oraz zysku netto. Spółce udało się również pozyskać kilka dużych kontraktów, więc w 2020 r. wszedł z pełnym portfelem zamówień, które w naszej ocenie mają szansę zaowocować lepszymi wynikami na przestrzeni dwóch najbliższych lat. Dodatkowo pozytywnie do wyniku finansowego powinny kontrybuować przychody z pozycji gotówkowej po sprzedaży biurowca Astrum Business Park w Warszawie – napisali analitycy DM Banku BPS. Dodają oni, że głównym wyzwaniem, przed jakim stoi spółka jest pozyskanie kolejnych kontraktów w dobie niepewności wywołanej pandemią SARS-CoV-2. Obszar działania spółki będzie kształtowany przez wielkość nakładów inwestycyjnych podmiotów, dla których Prochem świadczy usługi.

Tekst powstał na podstawie rekomendacji dla spółki Prochem. Materiał został opracowany przez DM Banku BPS na zlecenie GPW w ramach Pilotażowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego. Autorami raportu są Tomasz Czarnecki i Artur Wizner. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 4 września o godzinie 17.15.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.