Budownictwo

Reino Capital: Krakowska Grupa Buma wciąż na celowniku

Reino Capital nie rezygnuje z przejęcia krakowskiej Grupy Buma. Giełdowa firma samodzielnie kupi spółki operacyjne generujące przychody rzędu 300 mln zł rocznie.

Radosław Świątkowski, prezes Reino Capital.

Foto: materiały prasowe

Chodzi o dewelopera, generalnego wykonawcę oraz podmioty zajmujące się zarządzaniem i utrzymaniem nieruchomości, a także o producenta fasad. Na razie podpisano list intencyjny. Zdaniem Radosława Świątkowskiego, prezesa Reino Capital, transakcja powinna zostać zamknięta do końca roku.

– Przejęcie zostanie sfinansowane z kapitału własnego oraz emisji obligacji (do 10 mln euro). W ramach zarejestrowanego kapitału docelowego oraz emisji akcji serii G mamy możliwość pozyskania do 75 mln zł. Decyzję o strukturze finansowania podejmiemy wkrótce – mówi Świątkowski. – Przejęcie spółek operacyjnych oznacza, że będziemy podmiotem pierwszego wyboru, jeśli chodzi o zarządzanie nieruchomościami z portfela Bumy. Cały holding ma zarabiać na obsłudze projektów realizowanych we wszystkich funduszach zarządzanych przez Reino. To fundament do dalszego skokowego wzrostu skali działalności – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.