Budownictwo

Dekpol: Mocny spadek sprzedaży mieszkań

O nawet 17 proc., do 24,8 zł, drożały we wtorek akcje Grupy Dekpol. W połowie kwietnia kurs spadł do 15,7 zł, poziomu najniższego od maja 2017 r., na początku czerwca przebił 22 zł.
Foto: materiały prasowe

W I kwartale grupa zwiększyła przychody rok do roku o 15,5 proc., do ponad 205 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 37 proc., do 23,3 mln zł. Z powodu wysokiej ubiegłorocznej bazy (głównie odwrócenie odpisów na należności) grupa nie wykazała mocnego wzrostu na poziomie operacyjnym: zysk wyniósł 11,5 mln zł, to o 1,3 proc. więcej rok do roku. Za to czysty zarobek zwiększył się o 37 proc., do 8,1 mln zł – rok wcześniej wynik był obciążony znacznie wyższymi kosztami odsetek.

Dekpol działa na trzech frontach. Największy udział w przychodach ma generalne wykonawstwo, w I kwartale br. było to ponad 117 mln zł, o 4 proc. mniej rok do roku. Choć sprzedaż była niższa, firma uzyskała lepszą marżę (wzrost z 5 do 7,2 proc.), co pozwoliło zwiększyć zysk operacyjny aż o 39 proc., do prawie 8,5 mln zł. Na koniec marca portfel zleceń z terminem realizacji glównie w 2020 r. szacowany był na 372 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.