Budownictwo

Cavatina: Hamowanie w biurach trampoliną

– Ilość powierzchni biurowych w budowie obniżyła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, szczególnie drastycznie w Warszawie, gdzie biurowców powstaje najmniej od dziesięciu lat – wskazuje Mateusz Strzelecki, partner w firmie doradczej Walter Herz odpowiedzialny za rynki regionalne.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

– Po niewielkiej przerwie od wprowadzenia obostrzeń deweloperzy zaczęli startować z projektami, których budowę wcześniej zaplanowali, nie oznacza to jednak, że boom, jaki obserwowaliśmy w sektorze biurowym przed pandemią, jest kontynuowany – podkreśla.

Sytuację rynkową chce wykorzystać notowany na Catalyst i planujący debiut na GPW deweloper Cavatina Holding. – Budujemy przede wszystkim na rynkach regionalnych, które w naszej ocenie zapewnią atrakcyjne stopy zwrotu, gdyż obserwujemy tam rozwój centrów usług biznesowych i IT. Będziemy zamykać komercjalizację projektów w trakcie bardzo prawdopodobnej luki podażowej – mówi Rafał Malarz, prezes Cavatiny. – Od pewnego czasu realizujemy projekty biurowe w ramach inwestycji typu mixed-use z partnerem z rynku mieszkaniowego. Obecnie w trzech takich projektach powstaje 175 tys. mkw. najmu i 1,5 tys. lokali na wynajem. Wierzymy, że to pozytywnie przełoży się na tempo komercjalizacji biur i stopy zwrotu z inwestycji – dodaje prezes Cavatiny. Ar

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.