REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Polnord: Stabilnie na budowach

23 kwietnia to nowy termin walnego zgromadzenia, podczas którego Cordia, od niedawna właściciel 66 proc. akcji Polnordu, ma obsadzić radę nadzorczą.
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

W porządku obrad nie ma punktu o głosowaniu nad powołaniem rewidenta ds. szczególnych. Poprzednio wnioskowała o to Hanapeta, której udział w akcjonariacie – po emisji dla Cordii – skurczył się z 20 do 6,7 proc. Inwestor kwestionuje prawidłowość emisji. – Nie jest rolą zarządu komentowanie sporów właścicielskich, chciałbym zaznaczyć, że podwyższenie kapitału zostało zarejestrowane przez sąd, nie stwierdzono uchybień – mówi Marcin Gomoła, prezes Polnordu. – Pozyskaliśmy silnego partnera strategicznego, zniwelowaliśmy ryzyko wywołane kumulacją zapadalności zadłużenia, mamy dobrą płynność finansową – wylicza. Brak stabilności w akcjonariacie spowodował, że ostatnie dwa lata były trudne dla dewelopera. Sprzedaż mieszkań w 2019 r. skurczyła się o ponad 60 proc., do 323 sztuk. – Do momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego notowaliśmy dobrą sprzedaż. Teraz mieszkanie nie jest dla ludzi towarem pierwszej potrzeby. Zamknęliśmy czasowo biura stacjonarne, kontakt możliwy jest zdalnie. Trudno dziś jednoznacznie powiedzieć, jak sytuacja z koronawirusem przełoży się na rynek mieszkaniowy – mówi Gomoła. Dodaje, że budowy Polnordu idą zgodnie z harmonogramami, choć podwykonawcy sygnalizują, że na rynku budowlanym mogą pojawić się problemy. Większość inwestycji Polnordu jest w końcowej fazie. ar

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA