Budownictwo

Budimex: Rentowność jest wciąż pod presją

Na giełdzie w środę dominowała czerwień, tymczasem kurs budowlano-deweloperskiej grupy rósł o nawet 4,7 proc., do 178 zł – a ponieważ spółka ma 44-proc. udział w WIG-budownictwo, również ten branżowy indeks świecił chwilami na zielono – choć większość spółek była pod kreską.
Foto: Fotorzepa, Roman Bosiacki

W środę Budimex opublikował wstępne wyniki za 2019 r. Tak jak przy publikacji wyników po trzech kwartałach notowania rosły, mimo że rezultaty nie przyniosły przełomu. Grupa utrzymała wysoką wartość portfela zamówień rzędu blisko 11 mld zł. W tym roku firma podpisała umowy o wartości 3 mld zł. Budimex wypracował 7,57 mld zł skonsolidowanych przychodów, o 2,5 proc. więcej rok do roku. Czysty zarobek przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 226 mln zł (8,85 zł na akcję), o jedną czwartą mniej niż rok wcześniej.

Przychody części budowlanej zwiększyły się o 1,5 proc., do 7,15 mld zł, w tym czasie produkcja budowlano-montażowa zwiększyła się o 2,6 proc. Marża brutto ze sprzedaży skurczyła się z 7,2 do 5,8 proc., w efekcie zysk brutto ze sprzedaży był niższy o prawie 18 proc. i wyniósł 418 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.