REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Śląskie Kamienice chcą na GPW

Spółka remontująca kamienice planuje przeprowadzkę z NewConnect.
Foto: materiały prasowe

Zwołane na 26 marca walne zgromadzenie akcjonariuszy ma wyrazić zgodę na podjęcie przez zarząd działań zmierzających do przeniesienia notowań z NewConnect na rynek główny.

Akcjonariusze mają też podjąć uchwałę o skupie do 2,08 mln (blisko 20 proc.) akcji własnych za maksymalnie 2,1 mln zł. Papiery mają być kupowane po kursie 0,10-12 zł. Posłużą do realizacji programu motywacyjnego – mają być zaoferowane m.in. osobom, które w spółce pracują ponad trzy lata. Możliwa będzie też dalsza odsprzedaż akcji. Skup ma być prowadzony w ciągu roku, od 9 kwietnia.

Firma weszła na NewConnect we wrześniu ub.r. – bez emisji akcji. Kurs odniesienia wyniósł 3,88 zł, przed Bożym narodzeniem stopniał do 2,5 zł. Od grudnia dwie członkinie zarządu skupują papiery z rynku, dotychczas nabyły175 tys. walorów za blisko 0,75 mln zł.

Spółka powstała w 2012 r. Model biznesowy polega na kupowaniu i remoncie zaniedbanych kamienic w centrach śląskich miast. Mieszkania w standardzie pod klucz są w większości sprzedawane, firma utrzymuje też pulę około 30 proc. lokali na wynajem. Spółka niedawno podniosła prognozę wyników finansowych na 2017 r. – przychody mają wynieść 25,1 mln zł, a zysk netto 5,1 mln zł wobec odpowiednio 16,5 mln i 4,5 mln zł wcześniej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA