REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Budownictwo

Wybrane części rynku będą dalej rosnąć

Eksperci spodziewają się poprawy na drogach i kolei. Mieszkaniówka na wysokim C, słabo w energetyce i w samorządach.
Foto: Bloomberg

Indeks WIG-budownictwo od połowy października do szczytu 22 stycznia zyskał 33 proc., po czym wszedł w fazę korekty. Od ostatniego szczytu wartość skurczyła się o ponad 4 proc., do 2,38 tys. pkt.

Papiery Budimexu, który ma prawie 43-proc. udział w branżowym indeksie, w czwartek drożały o nawet 3 proc., do 178,4 zł, to wciąż 6,6 proc. poniżej szczytu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA